فروش سایت

تاثیر ایکس بادی بر لاغری بدن، شکم و پهلو

یکی از دردسرها برای خانم های ایرانی لاغری مخصوصا لاغری شکم و پهلو است.

ایکس بادی، از جدیدترین روش های ورزشی است که نه تنها باعث لاغری و کاهش وزن می شود بلکه می توانید از این طریق به سرعت و در کوتاهترین زمان به اندام ایده آل خود برسید. با ماه همراه باشید تا در این مطلب بیشتر با تاثیر ایکس بادی در لاغری آشنا شوید.

اشاره اجمالی به روش ایکس بادی

ایکس بادی که از جمله روش های ورزشی نوین است به افراد کمک می کند تا سریعتر به اندام ایده آل خود برسند. البته مزایا آن فقط محدود به زیبایی و تناسب اندام نیست. 

در بیش از ۵۵ کشور دنیا ورزشکاران تمارین و فعالیت های ورزشی خود را با کمک ایکس بادی که مبتنی بر علم EMS است، انجام می دهند. خوشبختانه در کشور ما نیز بیش از ۷۰ استودیو در این زمینه مشغول فعالیت اند که شما می توانید با حضور در آن ها در کنار مربیان حرفه ای به ورزش بپردازید.

یکی از نتایج ایکس بادی همان طور که اشاره شد کاهش وزن است، همین امر موجب استقبال افراد زیادی از این متد شده است تا با انجام حرکات ورزشی، علاوه بر تناسب اندام به اعتماد به نفس بیشتری دست یابند زیرا رشد عضلات و اصلاح سریع فرم بدن حتی در جلسات ابتدایی نیز ملموس است. 

اما سوال رایجی که در این زمینه وجود دارد این است که چگونه ایکس بادی موجب کاهش وزن می شود. در ادامه به این پرسش پاسخ داده ایم.

نحوه کاهش وزن با ایکس بادی

زمانی که افراد حرکات و تمارین ورزشی را با متد ایکس بادی انجام می دهند نه تنها سوخت و ساز بدن افزایش می یابد بلکه انرژی زیادی نیز مصرف می شود که در اثر درگیر شدن تمامی عضلات بدن است. 

با توجه به اینکه ایکس بادی کمک به افزایش متابولیسم بدن می کند افرادی که از این طریق مشغول فعالیت هستند در مقایسه با قبل، چاقی موضعی کمتری مشاهده می کنند و بهتر می توانند این تناسب اندام را حفظ کنند.

چرا در ایکس بادی چربی سوزی بالاست؟

جلسات ایکس بادی معمولا در هر هفته طی دو جلسه ۲۰ دقیقه ای برگزار می شوند که افراد می توانند در هر جلسه با انجام حرکات ورزشی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری بسوزانند. 

همان طور که اشاره کردیم این متد بر پایه درگیر کردن تمامی عضلات بدن مانند عضلات اسکلتی، عضله قلب و سیستم ‌تنفسی است که این میزان انرژی را مصرف می کند. 

البته بعد از گذشت ۱ تا ۲ روز از فعالیت های ورزشی، این عضلات در حالت ریکاوری و بازیابی قرار دارند که بدن در این حالت نیز انرژی زیادی می سوزاند. 

شاید به همین خاطر باشد که در حال حاضر متد ایکس بادی طرفداران پر و پا قرصی فراوانی را توانسته به دور خود جمع کند زیرا حتی با گذشت چند جلسه نیز می توانند شاهد تغییرات زیادی در اندام خود باشند.

در حقیقت ایکس بادی از دو طریق به لاغری و تناسب اندام کمک می کند:

۱- انجام حرکات و فعالیت های قدرتی: زمانی که افراد بیشتر به تمارین قدرتی بپردازند می توانند شاهد رشد توده عضلانی بدون چربی باشند. معمولا این حالت نتیجه افزایش متابولیسم بدنی است که رخ می دهد. 

اگر دوست دارید تمارین و فعالیت های ورزشی انجام دهید و شاهد کاهش سریع چربی های موضعی بدن خود باشید، ایکس بادی را پیشنهاد می کنیم. البته در صورتی که نسبت به رعایت رژیم غذایی متناسب نیز حساسیت داشته باشید نتیجه گیری سریع تر می شود.

۲- انجام فعالیت های هوازی: انجام فعالیت های هوازی نیز نه تنها به چربی سوزی منجر می شود بلکه تناسب اندام را نیز به دنبال دارد. افزایش گردش خون در این روش نقش اساسی دارد.

میزان مصرف کالری با انجام فعالیت های ورزشی در روش ایکس بادی

از موارد تعجب آور درباره روش ایکس بادی، میزان مصرف بالای کالری است. اگر می خواهید فقط با هر جلسه فعالیت ورزشی، ۲۵۰۰ کالری بسوزانید، این روش برای شما مناسب است.

 زمانی که مشغول فعالیت هستید (۲۰ دقیقه) ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری چربی سوزی می شود‌. ماجرا به همین جا ختم نمی شود زیرا در زمان ریکاوری و استراحت عضلات نیز ۱۸۰۰ کالری مصرف می شود. 

حال شاید قانع شده باشید که چطور می شود فقط با چند جلسه انجام حرکات ورزشی با ایکس بادی نه تنها تغییر سایز ملموس را مشاهده کرد بلکه تناسب و زیبایی اندام را نیز به دست آورد.

چربی موضعی در پهلو و شکم 

سبک زندگی مردمان امروزی به سمت بی تحرکی، رژیم غذایی نا سالم و... رفته است به همین دلیل بسیاری افراد حتی آنان که لاغر هستند نیز شکم و پهلو دارند که نه تنها تناسب اندام آن ها را به هم می زند بلکه به اعتماد به نفس آنان نیز خدشه وارد می کند. 

خوشبختانه ایکس بادی زمینه ای را فراهم کرده است که با انجام حرکات ورزشی بدون عارضه نه تنها پهلو و شکم را لاغر کنید بلکه با رشد عضلات به هیکل زیبایی نیز دست یابید.

لاغری سریع شکم و پهلو با ایکس بادی

اگر مایلید به سرعت و با استفاده از یک ورزش ایمن قسمت پهلو و شکم خود را لاغر کنید، ایکس بادی بسیار مناسب است. به این صورت که با تحریک الکتریکی عضلات و چربی سایر اندام ها این هدف را میسر می کند. 

تسریع روند چربی سوزی در بدن به ویژه پهلو و شکم به این صورت است که دریافت پالس های الکتریکی برای هر فرد متناسب با شرایط فیزیولوژیکی رخ می دهد. 

از مهم ترین فواید ایکس بادی عضله سازی است به همین دلیل است که فرد علی رغم اینکه دچار تغییر وزن نمی شود ولی از نظر سایز و تناسب اندام به حالت ایده آل می رسد. از این روش استقبال زیادی شده است تا در کوتاهترین زمان و بدون عارضه بتوان اندام رویایی به دست آورد.

نحوه تاثیر ایکس بادی بر لاغری پهلو و شکم

  • با انجام فعالیت های ورزشی با متد ایکس بادی اگرچه فقط بدن در ۲۰ دقیقه تحت تاثیر این متد است اما به دلیل افزایش سرعت چربی سوزی که در اثر تسریع روند متابولیسم رخ می دهد، نتیجه گیری بهتری مشاهده می شود.
  • حضور در جلسات بدن سازی علاوه بر اینکه نیاز به اختصاص زمان زیادی دارد، بدن تحت فشار بیشتری نیز قرار می گیرد و باید با کمک وزنه های سنگین وزن به این هدف دست یافت. اما در این روش نه تنها برای دستیابی به اندام ایده آل نیاز به چنین کاری نیست بلکه احتمال آسیب دیدگی نیز کاهش می یابد.
  • بسیاری از افراد که مایلند به اندام ایده آل خود دست یابند با مشاهده رژیم های سختی که مربی تجویز می کند به سرعت خسته می شوند و از حضور در کلاس های ورزشی انصراف می دهند. اما در ایکس بادی نه تنها نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی نیست بلکه قدرت و استقامت بدنی نیز بهبود می یابد. پس اگر دنبال یک روش اصولی برای لاغری هستید از این روش غفلت نکنید.

در لاغری با ایکس بادی چه عوارضی ممکن است برای افراد به وجود آید؟

متاسفانه تبلیغات متعددی که افراد سود جو انجام می دهند موجب شده که بسیاری از افراد برای لاغری از روش های غیر استاندارد مانند قرص های لاغری استفاده کنند که نه تنها لاغر نمی شوند بلکه صدمات زیادی به بدن آن ها وارد شود. 

خوشبختانه از زمانی که روش ایکس بادی برای تناسب اندام و لاغری معرفی شده است هیچ عارضه ای گزارش نشده است و توانسته تاییده مراکز بهداشت جهانی نیز بگیرد. پس اگر به دنبال روش سریع و بدون خطر برای لاغری هستید می توانید از این روش کمک بگیرید.

مدت زمان تاثیر ایکس بادی برای لاغری چه مدت است؟

از مزایا اصلی ایکس بادی تاثیر زود هنگام آن بر کاهش چربی بدن عنوان شده که نتیجه آن لاغری و تناسب اندام است. 

بسیاری افراد که از این طریق به انجام فعالیت های ورزشی مشغول بوده اند، حتی در چند جلسه نیز نتایج آن را مشاهده کردند. البته قضیه به این جا ختم نمی شود، اثرات تمارین و فعالیت های ورزشی با ایکس بادی حتی پس از چهار جلسه برای دیگران نیز قابل تشخیص است.

سایر اثرات ایکس بادی بر بدن علاوه بر لاغری کدام اند؟

اگر چه بیشترین کاربرد ایکس بادی برای لاغری و تناسب اندام معرفی شده است اما انجام تمارین ورزشی با این روش مزایا دیگری نیز دارد که می توان به افزایش جریان خون، افزایش نشاط و شادابی و حتی زیبایی پوست و رفع سلولیت اشاره کرد. پس اگر مایلید با انجام حرکات ورزشی در مدت کم و به سرعت به این اهداف دست یابید، ما ایکس بادی را پیشنهاد می کنیم در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

تشریح روش ایکس بادی

ایکس بادی از جمله روش های ورزشی است که بر پایه روش EMS یا تحریک الکترونیکی عضلانی به تناسب اندام افراد کمک می کند. 

زمانی که افراد در حال انجام تمارین ورزشی هستند عضلات آن ها به شکل مستقیم، پالس های الکترونیکی را دریافت می کند به طوری که رشد و تقویت عضله سازی تا حدود ۵ برابر رخ می دهد. 

هم چنین گزارش شده است که در جلسات ایکس بادی که در واقع ۲۰ دقیقه تمرین ورزشی هستند، سرعت چربی سوزی نیز سه برابر افزایش می یابد. 

در این روش لباس مخصوص که به جلیقه های ایکس بادی شهرت دارند نقش اساسی دارند. از جمله مشخصات این جلیقه ها می توان به قدرت انعطاف و عملکرد بالا آن ها اشاره کرد. 

الکترود ها و کابل هایی که در این لباس ها تعبیه می شود در حقیقت کمک می کند که پالس های الکترونیکی را افراد دریافت کنند.

همانطور که اشاره شد تاکنون ورزشکاران زیادی در بیش از ۵۵ کشور برای انجام فعالیت های ورزشی خود که بالغ بر ۴۴ هزار تمرین هستند از ایکس بادی استفاده کرده اند. اگرچه کاربرد این روش در ایران قدمت چندانی ندارد اما مراکز زیادی هستند که برای این متد ورزشی آمادگی دارند.

کاربرد ایکس در مشاغل مختلف

مزایا و نتایج ایکس بادی به قدری گسترده هستند که از این متد علاوه بر سالن های ورزشی در مراکز سلامتی و زیبایی، ورزش های رقابتی، توانبخشی و حتی پزشکی استفاده می شود. 

کاربرد ایکس بادی برای درمان اغلب جهت تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل و انجام تمارین هدفمند است. در حالی که در بین مربیان شخصی و مراکز زیبایی تمرکز بر زیبایی و تناسب اندام است تا چربی های اضافی مصرف شوند و رشد و عضله سازی صورت گیرد.

سایر اثرات ایکس بادی

تحقیقات بسیاری برای مشخص شدن اثرات و فواید ایکس بادی صورت گرفته است که در ادامه به برخی از نتایج آن ها اشاره می شود:

جلوگیری از پوکی استخوان

اگر مبتلا به مشکلات استخوانی هستید می توانید از این روش استفاده کنید که تاثیر بسیار خوبی بر مشکلات اسکلتی شما دارد. 

مدت هاست که پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این روش در پیشگیری از پوکی استخوان نیز نقش دارد. 

در حقیقت ایکس بادی کمک می کند که تحریک عضلات عمیق اسکلتی بهتر صورت گیرد که نتیجه آن حفظ عضلات و استخوان هایی است که در راست نگه داشتن بدن نقش دارد. 

از دیگر مزایای انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی در سلامتی بدن می توان به حفظ سلامتی قلب - عروق، تنظیم قند خون، چربی سوزی، حفظ زیبایی پوست و شادابی و نشاط روحی اشاره کرد.

بهبود کمر درد

درد کمر و ستون فقرات در بسیاری از افراد جامعه شایع است که عامل آن را عدم تعادل در عضلات پوسچرال پشتی، شکم یا کف لگن معرفی می کنند. 

این قبیل درد ها نه تنها زندگی روزمره را دچار اختلال می کنند بلکه به فرد اجازه انجام حرکات ورزشی را نیز نمی دهند. 

اگر شما نیز مبتلا به این قبیل درد ها هستید می توانید انجام حرکات ورزشی را با ایکس بادی امتحان کنید که بسیار کمک کننده است زیرا در این روش امکان دسترسی به این عضلات میسر است.

بهبود وضعیت ایستادن

بهبود وضعیت ایستادن و راحتی بدن نیز با ایکس بادی امکان پذیر است، زیرا در این متد تمرکز بر افزایش قدرت عضلانی است که به رفع این حالت کمک بسیاری می کند. 

اگر شما نیز به این مشکل دچار هستید می توانید از ایکس بادی کمک بگیرید زیرا تمارین ایکس بادی به فعال کردن عضلات پوسچر و تثبیت کننده که حامی کننده ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، زانو ها و پا ها هستند، منجر می شود.

تناسب اندام پس از بارداری

بارداری و زایمان اغلب سبب می شود که مادر دچار اضافه وزن گردد البته دیگر نیاز به نگرانی نیست. ایکس بادی فرصتی را فراهم می کند که مادران نیز بتوانند به سرعت به تناسب اندام خود دست یابند. 

تمارین و حرکات ورزشی که با ایکس بادی صورت می گیرد موجب افزایش متابولیسم می شوند که به عضله سازی و چربی سوزی کمک زیادی می کند. البته حضور در باشگاه های ورزشی و انجام تمارین به بازیابی روحیه و نشاط نیز منجر می شود.

افزایش آمادگی جسمانی و تقویت عضلات

در صورتی که افراد حرکات ورزشی خود را با کمک ایکس بادی انجام دهند، می تواند شاهد تقویت هماهنگی عصب و عضله و تقویت آمادگی جسمانی باشند زیرا در این روش بر خلاف انجام حرکات ورزشی با وزنه های بدنسازی نه تنها به مفاصل و تاندون ها فشار وارد نمی شود بلکه شرایط برای رشد عضلات نیز فراهم است.

از بین رفتن مشکلات پوستی و سلولیت

زمانی که فرد حرکات و فعالیت های ورزشی را با ایکس بادی انجام دهد سرعت گردش خون بر سطح پوست افزایش می یابد که این امر منجر به فرم دهی مجدد بدن و نرم شدن بافت های زیر جلدی می شود. هم چنین سلولیت و سایر مشکلات پوستی نیز در اثر انقباض عضلانی رفع می شوند.

اصلاح فرم اندام افراد

با توجه به اینکه در ایکس بادی رشد و تقویت عضلات صورت می گیرد می توان شاهد اصلاح فرم اندام و حتی تغییر نحوه ایستادن، نشستن، راه رفتن و.. بود.

تندرستی و سلامتی بدن

اثرات و مزایا ایکس بادی به قدری گسترده هستند که هیچ ارتباطی با سطح آمادگی جسمانی فرد ندارند و همه افراد از تازه کار تا قهرمان تیم ملی می توانند اثرات آن را ببینند.

معایب و عوارض ایکس بادی

کاربرد ایکس بادی اگرچه قدمت چندانی ندارد ولی تاکنون هیچ عارضه ای ثبت نشده است ولی با توجه به اینکه در این روش از جریان الکتریکی استفاده می شود نگرانی هایی وجود دارد که قلب و اندام های داخلی در معرض خطر باشند. 

ولی باید بدانید که استفاده از این روش آن چنان ایمن است که حتی برای تکنیک های فیزیوتراپی نیز آن را به کار می برند. 

پس نیاز به نگرانی نیست زیرا دستگاه ایکس بادی را به گونه ای طراحی کرده اند که جریان های الکتریکی آن فقط بتوانند عضلات اسکلتی رشته ای را فعال نمایند و سایر اندام ها همچون قلب در دسترس آن نیستند.

تفاوت روش EMS با تمارین ورزشی روش های سنتی

همان طور که اشاره کردیم ایکس بادی مبتنی بر علم EMS است که اشاره به تحریک الکتریکی عضلات دارد. این روش از قرن ها به صورت اشکال مختلف کاربرد داشته است. 

تفاوت تمارین ورزشی ایکس بادی با تمارین روش های سنتی این است که در روش های قدیمی مغز پالس های الکتریکی را ارسال می کند در حالی که در این روش، الکترود ها نقش اصلی دارند. البته برای عضلات منبع ارسالی تفاوتی نمی کند و انقباض صورت می گیرد.

همانطور که گفته شد از مزایا جالب ایکس بادی رشد سریع عضله در مقایسه با ورزش های معمولی است زیرا این تمارین سبب درگیر کردن تمامی گروه های عضلانی می شود. 

البته به جنسیت نیز وابسته است به طوری که مشاهده شده است تمارین با ایکس بادی برای مردان بیشتر منجر به ساخت عضلات می شود در حالی که نتایج آن برای زنان به صورت سفت شدن قابل مشاهده است. اگر دوست دارید روند کاهش وزن شما سرعت یابد بهتر است تغییر رژیم غذایی نیز توجه داشته باشید که نقش مکمل دارد.

سایر کاربردهای EMS

در فضا نوردی نیز برای پیشگیری از آتروفی عضلانی، EMS کاربرد داشته است تا بتوان رگرسیون عضله را حل کرد. مزایا این تکنیک سبب شد که در ورزش حرفه ای نیز برای بهبود توان بخشی ورزشکاران آسیب دیده از آن استقبال شود. 

نتایج حاصل از این تکنیک به گسترش آن در بین بسیاری از مردم برای تناسب اندام، لاغری و عضله سازی منجر شد. دستگاه های EMS با رعایت قوانین و مقررات توانسته اند از سازمان غذا و دارویی ایالات متحده آمریکا (FAD) مجوز استفاده را دریافت کنند.

نکات تکمیلی روش ایکس بادی

در صورتی می توانید شاهد نتایج عضله سازی و تناسب اندام باشید که حتما به زمان ریکاوری و استراحت عضلات توجه داشته باشید در غیر این صورت بدن متوجه تمرینی که انجام می دهید نمی شوید و در دستیابی به تناسب اندام دچار مشکل می شوید. 

حتما قبل از حضور در باشگاه های ایکس بادی از تبحر و تجربه مربی خود نیز اطمینان حاصل کنید تا دچار آسیب یا خطری نشوید و اگر مبتلا به بیماری های خاصی هستید حتما مربی را مطلع کنید تا در صورت منع تمرین اجازه حضور ندهد. 

استودیو های ایکس بادی در تهران

ورود تکنولوژی اگر چه در عصر حاضر به بی تحرکی، چاقی و تغییر سبک زندگی افراد بسیاری منجر شده است ولی مزایا زیادی هم برای رفاه بشر و حل مشکلات آن ها همچون کمبود وقت و موانع داشته است. ایکس بادی از مظاهر مثبت ورود تکنولوژی به زندگی انسان است. 

در حال حاضر روز به روز بر تعداد افرادی که ایکس بادی را می شناسند افزوده می گردد. استودیو های زیادی در تهران و شهرستان ها وجود دارند که در زمینه ایکس بادی در حال فعالیت هستند. شما نیز می توانید برای عضله سازی و یا تناسب اندام به آن ها مراجعه می کنید‌. 

هم چنین می توانید فقط با ۲۰ دقیقه تمرین ورزشی با ایکس بادی نه تنها بر مشکلات جسمی همچون اضافه وزن، بی تحرکی و کمبود وقت برای ورزش فائق آیید بلکه نشاط و شادابی زیادی نیز احساس کنید. 

در حقیقت ایکس بادی را می توان تکنولوژی سرگرم کننده ای دانست که به جنگ مشکلات سبک جدید زندگی امروزی آمده است. 

افزودن دیدگاه جدید